ŽŪB „Anykščių vaismedžiai“ sulčių spaudimo ceche sumontuota Austrų firmos VORAN sulčių spaudimo įranga.
Obuolių sultys spaudžiamos iš savų NKP užaugintų įvairių veislių obuolių. Obuoliai skinami rugsėjo-spalio mėnesiais į naujus arba naudotus, išplautus vandeniu, 300 kg. talpos konteinerius ir vežami su traktorinėmis priekabomis. Vaisiai kraunami į šaldymo kameras (+1+3 ºC temperatūra). Prieš sulčių spaudimą, obuoliai iš saugyklos išvežami, rūšiuojami. Sulčių gamybai obuolių dydis nėra svarbus, vaisiai turi būti sveiki, neįpuvę ir nerauplėti. Vaisiai renkami į plastikines arba medines dėžutes, kraunami ant padėklo ir vežami sulčių spaudimo cechą.
Prieš pradedant spausti sultis , įrenginiai perplaunami vandens srove. Vaisiai pilami į obuolių (uogų-vaisių) plovimo-malimo mašiną WA LC su centrifūginiu malūnu. Įrenginyje obuoliai nuplaunami stipria vandens srove, transporteriu pakeliami iki malimo agregato ir sumalami. Sumaltos tyrės tirštumą galima reguliuoti, keičiant malimo aparato trintuvės peiliukus. Mašinos pajėgumas 2 t/h.
Sumalta masė krečiama į specialų retą audeklą „supakuojama“ ant medinių specialių plokščių, ant pakavimo preso 100P2 (rotacinės dėžės modelis). Preso spaudimo jėga iki 24 t, (sulčių išeiga 85 %), išspaudos lieka beveik sausos. Iš 1 kg obuolių - 850 g sulčių, 150 g išspaudų.
Iš preso sultys teka per smulkų sietelį, (filtrą) į specialią vonelę, kurioje yra įmontuotas siurblys. Per specialias žarnas sultys teka į pasterizatorių (PA 180E (elektrinis)). Sultys įkaitinamos , ne mažiau, kaip 80 ºC temperatūros. Ant specialaus stalo sultys pilstomos į 3 arba 5 litrų talpos tetrapakus (maišeliai su kraneliu per vidurį) ir 1ltr talpos plastikinius butelius.
Sultys maišeliuose, sukraunamos į konteinerius. Talpinama po 80 maišelių, kad kranelis būtų viršuje. Sultys konteineriuose vežamos į vaisių šaldymo kamerą atvėsinimui. Sandėliuojamos, kaip obuoliai +1+3 ºC temperatūroje.
Sultys , pagal pirkėjų pageidavimus , realizuojamos su dėžute arba be jos. Realizuojant su dėžute, klijuojama etiketė, o jei be dėžutės lipni etiketė klijuojama ant maišelio. Maišeliai arba dėžutės talpinamos į vienkartines kartonines dėžes, ant kurių taip pat klijuojamos etiketės. Užrašai ant etiketės atitinka ženklinimo reikalavimus.
Į obuolių sultis jokių priedų nededame ir neatskiedžiame. Realizuojame tik 100 % obuolių sultis.
II. Obuolių sultis su aronija (90 % obuolių, 10 % aronijos). Aronijos sultys ruošiamos atskirai, tais pačiais įrengimais. Pilstomos į 10 l talpos tetrapakus ir sandėliujamos, kaip obuolių sultys.
Mišinio paruošimui obuolių ir aronijos sultys gabenamos į pasterizatorių. Į obuolių sultis supilamos aronijos sultys, anksčiau nurodytais kiekiais, išmaišoma ir pakuojama.
Aronijos sultys spaudžiamos iš NKP užaugintų uogų. Uogos skinamos į plastikines dėžutes. Skinama be kotelių, be lapų. Kraunamos į automobilį ir vežamos į šaldymo kamerą. Atvėsinama iki +3 ºC temperatūros ir sekančių dieną gaminamos sultys. Prieš realizaciją, klijuojamos etiketės. Ant etikečių užrašas „Obuolių sultys su aronija“, įmonės rekvizitai, pagaminimo data, galiojimo laikas ir kt. ženklinimo reikalavimai.
ŽŪB „Anykščių vaismedžiai“ pateikė paraišką pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonę „INVESTICIJOS Į MATERIALŲJĮ TURTĄ“ veiklos sritį „PARAMA INVESTICIJOMS Į ŽEMĖS ŪKIO VALDAS“ paramai gauti. Paraiška paramai gauti patvirtinta 2016m. spalio mėn. Siekiant intensyviau dalyvauti rinkoje ir gerinti ekonominės veiklos rezultatus bendrovė planuoja įsigyti naują puspriekabę , kurios keliamoji galia ne mažiau nei 12t. ir naują krovininį automobilį, priklausantį N1 kategorijai. Technika atitinka ES teisės aktų nustatytus saugos reikalavimus. Projekto pavadinimas ŽŪB „Anykščių vaismedžiai“ investicijos naujų transporto priemonių įsigijimui“. Prašomos paramos intensyvumas 50% nuo tinkamų finansuoti išlaidų. Paramą finansuos Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai 85% prašomos paramos sumos ir Lietuvos valstybės biudžetas 15% prašomos paramos sumos. Paramos gavėjo įnašas 50%.